مقایسه AMD رایزن 7 پرو 5750G با ریدمکس RX-550XTB با توان 550 وات
مقایسه ویژگی‌ها
ویژگی‌های کلی
ویژگی‌های کلی
سری پردازنده Ryzen 7 PRO -
مدل 5750G -
نوع ریزمعماری Zen 3 -
نوع سوکت AM4 -
نوع لیتوگرافی 7 نانومتری -
توانایی پردازش
توانایی پردازش
معماری پردازنده 64 بیت -
تعداد رشته‌های پردازنده 16 -
فرکانس پایه پردازنده 3.8 گیگاهرتز -
فرکانس بوست پردازنده 4.6 گیگاهرتز -
اندازه حافظه کش L1 512 KB -
ظرفیت حافظه کش L2 4 MB -
اندازه حافظه کش L3 16 MB -
ویژگی‌های عمومی
ویژگی‌های عمومی
میزان توان مصرفی 65 W -
پردازشگر گرافیکی (GPU)
پردازشگر گرافیکی (GPU)
نوع واحد گرافیک داخلی Radeon RX Vega 8 -
فرکانس پردازنده گرافیکی 2 گیگاهرتز -
نوع API گرافیکی پشتیبانی‌شده DirectX 12 ** OpenGL 4.5 ** OpenCL 2.1 -
نوع خروجی تصویر (3840x2160@60Hz (HDMI ** (3840x2160@60Hz (DP -
سایر امکانات یا قابلیت‌ها
سایر امکانات یا قابلیت‌ها
نوع حافظه قابل پشتیبانی DDR4 3200 -
حداکثر پهنای باند حافظه 51.2 گیگابایت بر ثانیه -
تعداد مسیرهای PCIe 16 -
حداکثر دمای عملیاتی مجاز 95 درجه سانتی‌گراد -
مشخصات کلی
مشخصات کلی
طراحی و ابعاد دستگاه - ATX12V
ویژگی‌های اصلی
ویژگی‌های اصلی
میزان توان خروجی - 550 W
ساختار ماژولار - غیر ماژولار
قابلیت اصلاح ضریب توان (PFC) - خیر
اتصالات
اتصالات
مقدار ولتاژ ورودی - 115 تا 230 ولت
مقدار جریان ورودی - 4 تا 8 آمپر
کانکتور مادربرد - 1 عدد 24 پین (4+20)
تعداد کانکتور SATA - 4 عدد
تعداد کانکتور Molex - 2 عدد 4 پین
توان خروجی شاخه 12+ ولت - 456 W
توان خروجی شاخه 5+ و 3.3+ ولت - 110 W
جریان خروجی 5+ ولت - 17 آمپر
جریان خروجی 5VSB+ - 2.5 آمپر
ویژگی‌های فنی
ویژگی‌های فنی
ویژگی‌های ظاهری
ویژگی‌های ظاهری
مکانیزم خنک‌کنندگی - فن 120 میلی‌متری
دکمه‌ها یا کلیدهای کنترل
دکمه‌ها یا کلیدهای کنترل
پشتیبانی از کلید پاور - دارد
قابلیت‌ها
قابلیت‌ها
پشتیبانی از Fanless Mode - ندارد
حالت بهره‌وری انرژی (Eco) - دارد
ویژگی‌های حالت Eco - بهینه‌سازی مصرف انرژی در پردازنده‌های سری Haswell اینتل
قابلیت نورپردازی RGB - ندارد
توانمندی‌ها
توانمندی‌ها
گواهینامه‌ها و استانداردها
گواهینامه‌ها و استانداردها
گواهینامه‌ها - CE, FCC, EAC
استاندارد ATX 12V - بله، نسخه 2.3